Haarlem in cijfers

Als u statistische gegevens over Haarlem zoekt, is 'Haarlem in cijfers' de digitale vraagbaak bij uitstek. U vindt cijfers over de omvang en samenstelling van de bevolking, de woningen, de economie en nog veel meer. En niet alleen cijfers voor de hele stad, maar ook voor de stadsdelen, wijken en alle buurten en wijkraadsgebieden. De meest recente cijfers, maar daarnaast ook over eerdere jaren. Dankzij het eenvoudige zoeksysteem vindt u precies de cijfers die u nodig hebt. Cijfers die u in een handomdraai presenteert in tabellen, grafieken en kaarten of exporteert, naar bijvoorbeeld Excel.

Kerngegegevens201220142016
Inwoners151.841155.157158.123
Huishoudens73.91375.29476.564
Woningen71.60672.62673.596
Taxatiewaarde woningen252.492231.708225.450
Werkzame beroepsbevolking78.00079.000.
Banen65.78364.19665.362
Bedrijfsvestigingen11.68512.19814.130
Inkomen huishoudens 34.300..
Inkomen personen met inkomen 33.400..
Bijstandsontvangers2.5083.0753.374
Arbeidsongeschikten8.2308.170.
Werklozen (NWW)3.6316.0239.590
Misdrijven11.41010.665.
Leerlingen basisonderwijs12.33912.901.
Kinderen in uitkeringsgezinnen4,9..
Binnenlands bezoek1.152.0001.087.000.
Opkomst raadsverkiezing.52,7.
Personenauto's63.19059.820.
Afval huishoudens71.15968.644.
Oppervlakte (km2)32,0932,0932,09
Adressen per km23.2963.3343.465
Bevolkingsontwikkeling sedert 2000 (index)
aantal inwoners  Groei t.o.v. 2000 - Haarlem